Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego uchwytu do telewizora LCD? To najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów. Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym mini poradniku.

 Uchwyty do telewizorów LCD podzielone sa na kilka grup:

 - Uchwyty ścienne płaskie bez regulacji - przeznaczone do montażu telewizorów i paneli LCD na ścianie bez możliwości regulacji w pionie i poziomie.
- Uchwyty ścienne płaskie z możliwością regulacji - przeznaczone do montażu telewizorów i paneli LCD na ścianie przy jednoczesnej możliwości regulacji w pionie i poziomie.
- Uchwyty sufitowe z możliwością regulacji - przeznaczone do montażu telewizorów i paneli LCD na suficie przy jednoczesnej możliwości regulacji w pionie i poziomie.
- Uchwyty ścienne z ramienim - przeznaczone do montażu telewizorów i paneli LCD na ścianie przy jednoczesnej możliwości regulacji w pionie i poziomie.
- Uchwyty ścienne linkowe - bardzo płaskie uchwyty LCD przeznaczone do montażu telewizorów i paneli LCD na ścianie bez możliwości regulacji w pionie i poziomie.
- Uchwyty biurkowe - przeznaczone do montażu monitorów i paneli LCD na biurku przy jednoczesnej możliwości regulacji w pionie i poziomie. 

Jaki uchwyt do telewizora?Głównym elementem który ma wpływ na wybór odpowiedzniego uchwytu do telewizora LCD jest międzynarodowy standard mocowania VESA (Video Electronics Standards Association) który określa rozstaw otworów montażowych zastosowanych w danym modelu telewizora lub monitora LCD. Obecnie najczęściej stosowany jest wzorzec VESA 200 x 200 , VESA 300 x 300 oraz VESA 400 x 400. Czym jest standard VESA przeczytasz dokładnie w tym artykule

 Typ otworów VESA można sprawdzić w instrukcji obsługi telewizora, lub samodzielnie mierząc rozstaw otworów montażowych na tylnej ściance telewizora LCD.

Uchwyt TV VESA

 Widok tylnej ściany telewizora LCD z otoworami montażowymi VESA 200 x 100 mm

Drugim ważnym elementem na który należy zwrócic uwagę jest oczywiście waga telewizora LCD. Producent podaję najczęściej takie dane w instrukcji obsługi. Zwykle podawane są informacje na temat wagi telewizora z podstawą i bez podstawy. W przypadku uchwytu ściennego interesuje nas waga telewizora LCD bez podstawy.

Dodatkowy parametr na który należy zwrócić uwagę, przy wynborze uchwytu to przekątna ekranu - podawana w calach. Wielkość ekranu LCD ma wpływ na możliwość późniejszej regulacji w pionie i poziomie.

Jeśli nadal masz wątpliwości jaki wybrać uchwyt do swojego telewizora zadzwoń do naszego konsultanta pod nr telefonu 32 7979794 - chętnie doradzimy i pomożemy dopasować optymalny uchwyt do TV.


Newsletter

Promocje

Aktualnie brak promocji